Β' Βοηθός Διαιτητή: Αλωνιστιώτης Δημήτριος
Γιατρός Αγώνα:

Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2011

ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ 4 - 0

Δυο γκολ και δυο δοκάρια ο Μανιάτης

Δεν δυσκολεύθηκε η Κοιλάδα να νικήσει με 4-0 την Προσύμνη, από τη στιγμή μάλιστα που από το 11’ άνοιξε το σκορ. Ο Δημήτρης Μανιάτης έκλεψε την παράσταση καθώς εκτος των δυο γκολ που πέτυχε είχε άλλα δυο δοκάρια.
Στο 11’ με πλασέ του Κεφαλονίτη έγινε το 1-0.
Ακολούθησαν από δυο χαμένες ευκαιρίες από κάθε ομάδα με καλά σουτ που πέρασαν λίγο έξω και στο 36’ ο Κεφαλονίτης έβγαλε στον Κωτσαρά κι αυτός το 2-0.
Στο 47’ μακρινό σουτ του Μανιάτη και η μπάλα στο δοκάρι.
Στο 65’ με φοβερό σουτ στο «γ» ο Μανιάτης το 3-0 και ο ίδιος στο 80’ με φάουλ το 4-0.
Ο Μανιάτης είχε κι ένα ακόμη δοκάρι στο 86’ και στην επιστροφή ο Νώτης απέκρουσε σε κόρνερ.
Η Προσύμνη τελείωσε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Παπαϊωάννου επειδή κτύπησε τον Βοριά.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Λέκκας, Σαγκατέλοφ, Στεφανέλ, Δώρας, Βοριάς, Ζουμπουλάκης, Κωτσαράς, Δρίτσας (72’ Λάμπρου), Μέγας (68’ Μιχαλάκης), Μανιάτης, Κεφαλονίτης (54’ Μπασιμακόπουλος).

ΠΡΟΣΥΜΝΗ: Νώτης, Σταμάτης, Δήμας, Σκούρας, Κατεμής, Κακούρος (46’ Παπαϊωάννου), Κοσμάς, Σταυρόπουλος, Σκούρας (46’Πατσιώτης), Δεδούσης, Βλάχος (72’ Μπινιάρης).