Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2011

ΠΡΟΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΑΓΩΝΑ ΜΕΤΑΞΥ : ΑΚΑΔΗΜΙΑ "ΚΟΡΩΝΙΣ" Κοιλάδας - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ "ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΑΝΑ" ΣΠΕΤΣΩΝ.

ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΙΣ 2.30 ΩΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΖΟΝ 2011-2012.
  ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΤΩΝ ΣΠΕΤΣΩΝ.
 ΜΙΣΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΩΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 14.30 ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Ο ΑΓΩΝΑΣ.
 ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ, ΔΙΠΛΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΕΜΨΥΧΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΣΟΥΜΕ.

ΚΟΡΩΝΙΣ Κοιλάδας - ΠΟΣΕΙΔΩΝ Διδύμων 1-2 (ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ).

COJOCARU IONUT (1986)1(1981) ΚΟΤΣΟΒΟΣ ΦΩΤΙΟΣ

28'

STEFANEL-BEJINARU IULIAN (1987)6(1980) ΠΑΛΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Κίτρινη Κάρτα(34') Δεύτερη Κίτρινη (Κόκκινη)(93')

53'

ΚΩΤΣΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1992)7(1988) TRESA AGOUSTIN
Κίτρινη Κάρτα(56')

ΔΡΙΤΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (1977)8(1986) ΜΟΥΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4'

Κόκκινη Κάρτα(80')Γκολ!ΜΠΑΣΙΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (1991)9(1991) ΔΗΜΙΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Κίτρινη Κάρτα(75')
DE FREITAS JOAO BOSCO (1974)10(1977) ΚΟΝΔΥΛΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣΓκολ!Κίτρινη Κάρτα(39')

65'
Κόκκινη Κάρτα(80')
ΜΕΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (1988)11(1992) ΚΑΤΣΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

55'
Αναπληρωματικοί

65'

ΚΕΦΑΛΟΝΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (1977)12(1985) ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣΓκολ!Κίτρινη Κάρτα(68') Δεύτερη Κίτρινη (Κόκκινη)(79')
55'

COJOCARU ADRIAN (1983)13(1991) ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ

4'

53'

ΣΑΓΚΑΤΕΛΟΒ ΑΛΕΞΑΝΤΡ (1992)14(1978) ΦΑΣΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΛΕΚΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1974)15(1985) ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

28'

Τοπικό ντέρμπι με 4 αποβολές και επεισόδια στο τέλος

Αγώνας με εξαιρετικό ενδιαφέρον στην Κοιλάδα, όπου η ομάδα του Ποσειδώνα με το διπλό που πήρε έκανε το μεγάλο βήμα για την 2η θέση στον όμιλο.
Σε γενικές γραμμές η Κορωνίδα ήταν που είχε την υπεροχή και πίεζε μπροστά ιδιαίτερα από τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου και από την αρχή του δευτέρου έως το 70’, ενώ οι του Ποσειδώνα έπαιζαν πιο προσεκτικά με στόχο να μην δεχθούν γκολ και με αντεπιθέσεις.

Ευκαιρίες με Φρέιτας, Δρίτσα, Μπασιμακόπουλο, Μέγα στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ποσειδώνας απάντησε με Κονδύλη, Κατσίρη.

Η Κορωνίδα προσπάθησε και πάλι στο δεύτερο ημίχρονο , αλλά το γκολ το πέτυχε στο 78’ ο Στ.Γιαννακόπουλος, ο οποίος και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη επειδή έβγαλε τη φανέλα.

Στο 80’ η ισοφάριση με τον Μπασιμακόπουλο και στη συνέχεια δύο αποβολές σε Μπασιμακόπουλο και τον Μέγαν για τον πανηγυρισμό.

Στο 85’ ο Κονδύλης με σουτ το 1-2 και αμέσως αποβολή για τον Πάλλη με δεύτερη κίτρινη.

Κι ενώ έχασαν τις κυριώτερες ευκαιρίες Φρέιτας και  Σαγκατέλοφ, στο τέλος ο Κονδύλης βγήκε δυο φορές τετατετ αλλά δεν νίκησε τον Καζοκάρου.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Ι.Καζοκάρου, Λάμπρου, Γιαννακόπουλος, Δώρας, Βοριάς, Στεφανέλ, Κωτσαράς (12’ Κεφαλονίτης), Δρίτσας, Μπασιμακόπουλος, Φρέιτας, Μέγας (20’ Σαγκατέλοφ).

ΠΟΣΕΙΔΩΝ: Κοτσοβός (25’ λόγω τρ. Αποστόλου), Ελένης, Παρδάλης, Μούγιος (5’ λόγω τρ. Αποστόλου), Μπαλλής, Οικονομόπουλος, Πάλλης, Δήμιζας, Τρέσα, Κονδύλης, Κατσίρης (60’ Στ.Γιαννακόπουλος).