Β' Βοηθός Διαιτητή: Μπούκουρα Μαριτίνα
Παρατηρητής Διαιτησίας:
Παρατηρητής Αγώνα:
Γιατρός Αγώνα:

ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ Η ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ ΚΕΡΔΙΣΕ 1-5 ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ ΜΕ ΧΑΤ ΤΡΙΚ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΗ ΜΠΟΥΡΑ.

Καταιγίδα η Κορωνίδα Κοιλάδας σκόρπισε την Ένωση Λέρνας φιλοδωρώντας την με πέντε γκολ. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Σωτήρης Μπούρας ο οποίος έκανε χατ-τρικ χωρίς βέβαια να υστερήσουν οι υπόλοιποι. Η κορωνίδα έπαιξε χωρίς τον Μέγα λόγω τραυματισμού και τον Πλατανίτη..

Το σκορ άνοιξε στο 3’ λεπτό με ένα εκπληκτικό σουτ του Μπούρα από 45 μέτρα  πού έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Ούσιου . Στο 18’ λεπτό ο Cojocaru με διαγώνια μπαλιά βρήκε τον Μπούρα μέσα στην περιοχή και πλάγια , έπιασε κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στην απέναντι πλευρά της Λέρνας κάνοντας το 2-0. Στο 27’ λεπτό ο Σαγκατέλωφ με πλασέ μέσα από την περιοχή απείλησε αλλά ο τερματοφύλακας της Λέρνας απέκρουσε σωτήρια. Στο 34’ λεπτό ο Γκρεβτσίδης ανατράπηκε από τους αμυντικούς των γηπεδούχων και ο Μπούρας από την άσπρη βούλα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ και πετυχαίνοντας το πρώτο του χατ-τρικ για φέτος. Στο 41’ λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν σε φάση διαρκείας ο Γκάμαρης βρέθηκε σε θέση βολής , σούταρε εξ επαφής απέκρουσε ο Γκιόκας και στην επαναφορά με νέο πλασέ μείωσε σε 1-3. Στο 43’ λεπτό μεγάλη ευκαιρία να γίνει το 1-4 όταν ο Γκρεβτσίδης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα ελάχιστα έξω από τα δοκάρια του Ούσιου.Στο 65' λεπτό ο Γκρεβτσίδης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-4. Το σκορ έκλεισε στο 87’ λεπτό με πέναλτι πού εκτέλεσε ο Δώρας . Το πέναλτι κέρδισε ο  Μπούρας σε ανατροπή του από τους αμυντικούς.

Άλλες δύο πολύ καλές φάσεις για την Κορωνίδα ήταν όταν ο Cojocaru με σουτ από 40 μέτρα έστειλε την μπάλα ελάχιστα έξω από τα δοκάρια του τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Το διαιτητικό τρίο Σκιαδάς Δ., Δρούζας Α., Μπούκουρα Μ. χωρίς προβλήματα.

ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ : Γούσιος, Μπούρης, Κατσίρης, Θεολόγου, Παράσχος (55’ Γεωργίου), Ντάκαρης, Βόγκλης, Λάπατας (80’ Κούγιας), Καπετάνος (58’ Λιαγκριδώνης), Νέτζα, Διαμαντής.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Γκιόκας, Κωτσαράς, Τασσιόπουλος, Μπόμπος, Λάμπρου, Μπάζος (71’ Λούμης), Χατζησταύρου (66’ Χατζησταύρου) , Σαγκατέλοφ (46’ Δώρας), Καζοκάρου, Μπούρας, Γκρεβτσίδης.