Τρίτη 21 Φεβρουαρίου 2012

ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 0-3 ( ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ)

Η 11άδα της ακαδημίας μας "Κορωνίς" Κοιλάδας στο ματς με την Ένωση Ερμιονίδας.
  Το Σαββάτο, 18-02-2012 στις 11.30 το πρωί στο γήπεδο της Κοιλάδας, η ακαδημία "Κορωνίς" Κοιλάδας υποδέχθηκε την πρωτοπόρο του ομίλου και φαβορί για την 1η θέση ακαδημία της Ένωσης Ερμιονίδας.
  Στο παιχνίδι η "Ένωση" ήταν ανώτερη της ακαδημίας μας που έχασε από νωρίς (16΄) τον ανέτοιμο λόγω ίωσης Σταύρο Μπάζο. Η συγκερκιμένη απώλεια ήταν βαρόμετρο για την ομάδα μας, η οποία δεν μπόρεσε να αναπτυχθεί σωστά και παρόλο τις κάποιες ευκαιρίες που δημιούργησε και έχασε, ηττήθηκε δίκαια από μια ομάδα η οποία είναι πιο έμπειρη (6η χρονιά) σε σχέση με την άπειρη αλλά με ταλέντο ομάδα μας, που είναι στην 1η της χονιά σ αυτή την προσπάθεια που κάνει.
  Εδώ αυτό πού πρέπει να επισημάνουμε είναι η απουσία του κόσμου από το γήπεδο. Είναι κρίμα για αυτά τα παιδιά αφού και θέαμα και γκολ προσφέρουν .

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ Ο ΑΓΩΝΑΣ

Στο 14 λεπτό διπλή μεγάλη ευκαιρία για την Ενωση να ανοίξει το σκορ όταν ο Γκούντης σούταρε μέσα από την περιοχή και απόκρουσε ο Αθανασίου και στην επιστροφή νέο σούτ του Ρόδια έστειλε την μπάλα άουτ.
Στο 24 λεπτό ωραίο γυριστό σουτ του Κοσμ. Δημαράκη από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια της Κοιλάδας.
Στο 32 λεπτό σούτ του Κιόσι μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Παπουτσής
Στο 34 λεπτό ο Βλαχόπουλος με σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της Ενωσης .
Με αυτή την φάση έκλεισε και το πρώτο ημίχρονο πού βρήκε τις δύο όμάδες ισόπαλες με 0-0.
ΓΚΟΛ  με το «καλημέρα» στο 2 λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου από τον Ρόδια πού με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του Αθανασίου.
Στο 39 δυνατό σουτ του Βασ. Δημαράκη απέκρουσε ο Αθανασίου.
Στο 44 δυνατό σουτ του Μορόγλου απέκρουσε ο Αθανασίου.
Στο 46 λεπτό ο Τζανής απέκρουσε δυνατό σούτ του Γκούντη μέσα από την περιοχή.
Στο 52 ΓΚΟΛ για την Ένωση όταν ο Βασ. Δημαράκης εκτελεί κόρνερ η μπάλα φτάνει στην περιοχή στον Διαμαντή και αυτός με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-2.
Στο 59 κεφαλιά του Κοσμ. Δημαράκη απέκρουσε ο Τζανής.
Στο 67 ο Παπανδριανός με σούτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τζανή.
Στο 68 ΓΚΟΛ για την Ενωση με τον Βασ Δημαράκη με δυνατό σούτ.

ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ : Αθανασίου, Μολάι, Χίσα ( 51 Αντουλινάκης ), Ζέρβας, Κιόσι, Κουτσάφτης, Βλαχόπουλος, ( 51 Σουλιώτης) Κούρτι, Μπάζος Κων ( 63 Μαθιουδάκης), Μπάζος Στ.( 16 Λαμπρου, 62 Γιακουμής ) , Νταουλιάρης ( 55 Σπαθάρος)

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ :  Παπουτσής, Γκούντης, Β.Διαμαντής , Εν.Μουράτι , Κοσμ. Δημαράκης, Βασ. Δημαράκης, Παπανδριανός, Τσέλλος, Λύκος, Ρόδια, Μόρογλου ( 62 Παλαιοβράκας)

ΣΤΑΜΑΤΕΛΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1988)3(1987) STEFANEL-BEJINARU IULIAN

89'

SLAVOV IVAYLO (1979)4(1988) ΔΩΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Κίτρινη Κάρτα(35')Δεύτερη Κίτρινη (Κόκκινη)(38')
ΝΤΑΚΟΣ ΣΠΥΡΟΣ (1990)5(1980) ΒΟΡΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Κίτρινη Κάρτα(20') Δεύτερη Κίτρινη (Κόκκινη)(89')

MUKIA ALEXANDER (1986)6(1988) ΜΕΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

85'

ORLU VICTOR (1988)7(1981) ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

61'

YULIYANOV STOYAN-TODOROV (1982)8(1977) ΔΡΙΤΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

68'
Κίτρινη Κάρτα(60')Γκολ!ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (1976)9(1992) ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣΓκολ!Κίτρινη Κάρτα(55')