Τρίτη 8 Νοεμβρίου 2011

ΑΣΤΕΡΑΣ Δρεπανιακός - ΚΟΡΩΝΙΣ Κοιλάδας 3-2

Προηγήθηκε η Κορωνίδα, αλλά δεν άντεξε

Αγωνία ως το τέλος στο Δρέπανο, όπου η Κορωνίδα προηγήθηκε στο ξεκίνημα και από κει και πέρα προσπάθησε να το κρατήσει με αμυντική τακτική.

Ο Αστέρας ισοφάρισε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, συνέχισε να πιέζει και σε πέντε λεπτά, από το 63’ έως το 68’ διαμόρφωσε το 3-1.

Η Κοιλάδα ξαναμπήκε στο παιχνίδι μετά το 3-2 και στα τελευταία 10 λεπτά προσπάθησε να βγει όλη μπροστά για την ισοφάριση, κάτι που δεν συνέβη.

Στο 6’ με κεφαλιά του Δρίτσα, από κόρνερ το 0-1.

Στο 47’ ο Μπαδήμας το 1-1.

Στο 63’ από φάουλ του Σαρρή και δοκάρι, κεφαλιά του Μιλούση και 2-1.

Στο 68’ από φάουλ του Γκιαούρη ο Σταυριανόπουλος το 3-1.
Στο 80’ ο Μανιάτης το 3-2.

Αρκετές ευκαιρίες το Δρέπανο που προέρχονταν κυρίως από τα στημένα, ενώ η Κοιλάδα δεν είχε άλλη καθαρή ευκαιρία, αφου στο τέλος η άμυνα του Δρεπάνου άντεξε.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπασαράντος, Μιλούση, Μίχος (91’ Σιγάλας), Καχριμάνης, Σταυρόπουλος, Αντωνιάδης, Μουσταφά, Σαρρής (83’ Παναγής), Μπαδήμας (72’ Τράκας), Σταυριανόπουλος, Γκιαούρης.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Καζοκάρου, Σαγκατέλοφ, Στεφανέλ (69’ Λάμπρου), Δώρας, Βοριάς, Ζουμπουλάκης, Γιαννακόπουλος (63’ Μιχαλάκης), Δρίτσας, Μέγας (54’ Κωτσαράς), Μανιάτης, Κεφαλονίτης