Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2011

ΚΟΡΩΝΙΣ Κοιλάδας - Α.Ε. ΛΕΡΝΑΣ 3-0

Τρία στα τρία
Τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια έχει η Κορωνίδα Κοιλάδας, που νίκησε και την Α.Ε. Λέρνας με 3-1.

Έγινε ένα δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι με ευκαιρίες και για τους δύο, αλλά αυτός που σκόραρε πήρε τους βαθμούς.
Στο πρώτο 20λεπτο η ΑΕΛ έχασε τρεις ευκαιρίες με Λάπατα, Κατσίρη, Αρδάμη, αλλά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με φάουλ ο Μανιάτης έκανε το 1-0.
Η Κοιλάδα έχασε με δεύτερη κίτρινη στο 51ʼ τον Βοριά, παρόλα αυτά κράτησε το μηδέν πίσω και μάλιστα στο 82ʼ ο Φρέιτας κέρδισε πέναλτι, ευστόχησε ο Δρίτσας και 2-0.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Φρέϊτας έκανε το σκορ 3-0.
Με 10 παίκτες τελείωσε και η ΑΕΛ το παιχνίδι, αφου στο 82ʼ αποβλήθηκε ο Φίλης.

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Λέκκας, Σαγκατέλοφ, Στεφανέλ, Δώρας, Βοριάς, Μιχαλάκης (63ʼ Ζουμπουλάκης), Μέγας, Δρίτσας, Κεφαλονίοτης (67ʼ Φρέιτας), Μανιάτης (51ʼ Καζοκάρου), Κωτσαράς.
Α.Ε. ΛΕΡΝΑΣ: Σωτηρόπουλος, Διαμαντής, Μίλης (63ʼ Μπούρης), Αρδάμης, Φίλης, Κατσίρης, Γιάννος, Κατσαούνης (54ʼ Τσιώρος), Μπαρουτσάκης, Νέντζα, Λάπατας (77ʼ Λυκομήτρος)