Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΠΕΤΣΕΣ Η ΚΟΡΩΝΙΔΑ. ΚΕΡΔΙΣΕ 2-0 ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΝΑ

Την τέταρτη συνεχή νίκη της έκανε η Κορωνίδα Κοιλάδας αφού κέρδισε μέσα στις Σπέτσες την Μπουμπουλίνα με σκορ 2-0.

Στο 13’ λεπτό οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν όταν ο Κωτσαράς έβγαλε σέντρα από αριστερά η μπάλα έφτασε στην περιοχή των γηπεδούχων , εκεί διεκδίκησε ο Γκρεβτσίδης με τους αμυντικούς και η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Γιαννακόπουλο πού με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 46’ λεπτό ο Μπούρας εκτέλεσε φάουλ στέλνοντας την μπάλα να τραντάξει το δοκάρι του. Στο 54’ λεπτό ο Γκρεβτσίδης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του αλλά η μπάλα έφυγε πλάγια και το πλασέ που επιχείρησε έφυγε ελάχιστα έξω από τα δοκάρια. Το σκορ έκλεισε ο Σαγκατέλωφ στο 86’ λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή. Οι  γηπεδούχοι είχαν δύο  καλά σουτ αλλά ο Γκιόκας καθάρισε τις φάσεις.

Η διαιτησία του διαιτητικού τρίο Σκιαδάς Δ., Πρασσάς Π., Καψούρου Ε. ήταν πολύ καλή.

Σπέτσες : Μπόρη, Mlazov, Κλίμης,( 62’ Χαραλαμπόπουλος),  Βασιλόπουλος, Βιγκλιάρης, Ζάχου, Κεφαλλονίτης, Muho, Θυμαράς, Παπαδέας, Παρεμουζιάν.( 79’ Κατσικόπουλος)

Κορωνίδα Κοιλάδας : Γκιόκας, Κωτσαράς, Λάμπρου Ι., Τασσιόπουλος, Μπόμπος, Χατζησταύρου,( 60’ Πλατανίτης),  Γιαννακόπουλος,( 65’ Σαγκατέλωφ),  Μπάζος, ( 75’ Λούμης ) Γκρεβτσίδης, Μπούρας, Cojocaru.